Kubova Huť je pro milovníky železnice jedním z míst, které by neměli minout. Místo je dobře udržované, vlaky zde stále jezdí a mohou je využívat také cyklisté.
Výše už to nejede.
Nádraží je malé a hezky udržované. Místní železničáři udržují ve stanici něco jako malé venkovní muzeum věnované železniční tématice.
Malé venkovní muzeum.
U stanice je také malý parčík s pamětním kamenem a informačními cedulemi, které jsou věnovány historie místní železnice.
Naučný park.
Vlaky zde stále a pravidelně jezdí celý týden, nejedná se tedy o sezónní místní lokálku. Vlaky jezdí ze Strakonic až do Volar a trasa vede nádhernou šumavskou krajinou. Můžete do vlaku i s kolem, což je fajn. Někde projíždíte hustým lesem, v jiných úsecích zase po skále a někde máte výhled do volné krajiny. Je fajn si tu trasu projet vlakem alespoň v šumavském úseku. A pokud budete někde v okolí ubytovaní a nebude se Vám chtít šlapat nebo Vás třeba zastihne bouřka (jako mě), je fajn mít možnost svést se vlakem.
Vlaky zde jezdí pravidelně.
Informační cedule v parčíku se věnují železnici na Šumavě obecně, ale jedna z cedulí je věnována přímo historii železniční stanici Kubova Huť.
Info k zastávce.
Na této fotce je vidět označení nejvýše položené železniční stanice. Kromě nejvýše položené stanice, existuje samozřejmě také nejníže položená stanice. Ta se nachází v obci Dolní Žleb na Děčínsku.
Označení nejvýše položené stanice.
Shrnutí výletu: milovníci železnice toto místo navštívit prostě musí. Za mě výlet do Kubovy Huti doporučuji. Místo slouží také jako startovní bod při cestě na Boubínskou rozhlednu a to je další důvod proč Kubovu Huť nevynechat. Obec samotná mi nějak zajímavá nepřišla, jedná se o další místo na Šumavě, kde nad místními převládají ubytovací zařízení. To není výtka, Šumava je pro turisty zajímavá a někde bydlet musejí. A z Kubovi Huti je možné vyrážet na další zajímavá místa Šumavy, například na Boubínsko nebo na Boubínskou rozhlednu. Šťastnou cestu.