Kudy pojedete na Kunětickou horu je na Vás. Asi nejpohodlnější cesta je přímo z Pardubic po asfaltové cyklostezce, která z velké části vede podél Labe. Od nádraží v Pardubicích je to na hrad osm kilometrů, takže nic hrozného, cestu zvládne i rodina s dětmi. Na hradě jsou komentované i nekomentované prohlídky a ani ceny prohlídek nejsou nijak hrozné.
Hrad Kunětická hora.
Hrad leží na stejnojmenném kopci s názvem Kunětická hora. od silnice pod hradem se nahoru klikatí cesta dlouhá 800 metrů. Dole je také zákazová značka vjezdu kol, tím se nenechte odradit. Jen je kolo potřeba vést. A na hradním nádvoří jsou stojany na kola. Zajímavé je, že nahoře již žádná zákazové značka při výjezdu z hradu není. Dolů to tedy můžete sjet bez obav. Nádvoří hradu je malé, ale příjemné.
Historické nádvoří.
Na hradě je otevřené okénko s občerstvením pro žíznivé a hladové. Můžete si také zakoupit vynikající domácí zmrzlinu, která se prodává přímo ze zmrzlinářského autíčka.
Zmrzlinu zde mají výbornou.
Samotný hrad je zachovalý, prohlídky zajímavé a v době mé návštěvy zde nebylo ani nijak přeplněno. Kunětická hora je zkrátka dobrý typ na výlet.
Hrad působí zachovale.
Z hradu je hezký výhled do krajiny, která je, jak můžete vidět v celém kraji převážně rovinatá. Z pohledu cyklisty to znamená šlapat, šlapat a šlapat.
Z hradu je vyhlídka do krajiny. Většinou rovinaté.
Nakonec přikládám info ceduli umístěnou pod hradem, která informuje co, kde, kdy a jak.
Nezbytná info cedule.
Shrnutí výletu: hrad Kunětická hora je hezké místo na výlet. Hrad samotný není nijak rozlehlý, na druhou stranu je zde příjemné nádvoří a prodává se zde kvalitní zmrzlina. Pod hradem se také nachází Království perníku, které také stojí za návštěvu. Na hrad jsem vyrážel z Prahy a celkem jsem si šlápl. Prakticky celá trasa byla hodně rovinatá, což znamená celodenní šlapání. Ale zase nic hrozného, cestou jsem udělal dvě zastávky na zmrzlinu a v Poděbradech jsem doplnil minerály. Šťastnou cestu.